info@ikarus.com.tr
0216 970 08 86

15-16 Nisan Bursa Fadıllı Eğitimi

İkarus Havacılık

Her zaman olduğu gibi hafta içinden hava koşullarını değerlendirdik Bursanın uçuş için en iyi lokasyon olduğuna karar verdik. Öğrencilerimizden oluşturduğumuz çok gizli whatsapp grubumuzdan çok gizli yazışmalar yaptık. Planımız Bursa Fadıllı semalarında uçmaktı. Cumartesi sabah arkadaşlarımız Yavuz, Figen, Özgür, Ali, Hakan, Taner, Hasan, Turgut yola koyulduk saat 10:30 civarında Fadıllıya ulaştığımız zaman tepe hafif sisliydi. Köy kahvesinde biraz vakit geçirdikten sonra tepede rüzgarın karşı olmasıyla ilk uçuşlarımızı yapmaya başladık. Tecrübeli eğitmenlerimizin test uçuşundan sonra sıra nihayet öğrencilerimize gelmişti. Uçuş yapacak arkadaşlarımızı tepede bıraktıktan sonra yer eğitimi için iniş alanına indik. Bir yandan uçuşlar devam ederken diğer yandan yer eğitimlerimizde arkadaşlarımız hızlı bir ilerleme kaydediyordu. Fadıllı yine bizi üzmemişti gün boyu yaptığımız uçuşlarda henüz spora yeni başlayan Figen ve Yavuz’un 6 tane yüksek tepe uçuşları oldu. Hatta arkadaşlarımız iniş planlama seviyesine kadar geldiler. Yer eğitimini tamamlayan Tugut ve Taner Pazar gününü beklemeye koyuldular. Günün son uçuşunu Yavuz 20 dakikalık yelken uçuşu ile taçlandırdı. Akşamın olması ile uçuşlara ara vermek zorunda kaldık. Havanın iyi olduğu kulaktan kulağa yayılınca hafta sonu işleri nedeniyle gelemeyen diğer arkadaşlarımızda ekibe dahil oldular.

Cumartesi günü ekibin bir kısmı Istanbul’a dönerken bir kısmı kamp yapmaya karar verdi. Fakat hava sıcaklığı beklediğimizden düşük olunca kamptan vazgeçip yakınlarda bir şehirde pansiyonda kalmayı tercih ettik.

Pazar günü sabah erkenden uyanıp kahvaltımızı yaptıktan sonra tepeye hareket ettik. Yukarıda ismi geçen arkadaşlara ilave olarak; Nedim,Serhat, Semra, Merve,Şamil ekibimize dahil oldular. Ikarus’un tecrübeli pilotları olan Canburak, Kerem ve Yılmaz’da bizlere katıldılar. Gün boyu yaptığımız uçuşlar ile arkadaşlarmızhem tecrübe kazandı hemde görevlerini yaptılar. Uzun zamandır uçmayan Taner Serhat ve İlk uçuşunu yapacak olan Turgut heyecenla sıralarını bekledikten sonra nihayet uçuşlerını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler. Saat 18:00 sıralarında rüzgarın zayıflaması ve arkadaşlarımızın uçmaktan yorgun düşmeleri ile bizde faliyeti sonlandırdık. Malzemelerin toplanması ile yine gün boyu yemek yemediğimizi farkedip koştur koştur köftecinin yolunu tutup pide yedikten sonra evlerimize dağıldık. Rüzgarın ve hava koşullarının bizi üzmediği günlerde görüşmek dileğiyle…