info@ikarus.com.tr
0216 970 08 86

28-29 Nisan Hafta sonu Faaliyeti

İkarus Havacılık

Hafta içi hava koşullarını değerlendirdikten sonra en uygun uçuş lokasyonunun Ormanlı olduğuna karar verdik. Cumartesi Sabah 5 kişilik bir kadro ile ormalıya yola çıktık. Saat 11:00 civarında ormanlıya ulaştığımız zaman rüzgar batılı geliyordu. Rüzgarın batılı olması ve zayıf olması nedeni ile kaldırıcı bant oluşmamıştı. Bizde öğrencilerimiz ile sahilde yer eğitimini yapmaya karar verdik. 3 saatlik bir eğitimin ardından rüzgarın düzelmeyeceğine kanaat getirdik istanbulun yolunu tuttuk.

Ormanlı için hava tahminleri bizi yanıltınca Pazar gününü riske atmamak için hemen alternatif planımız olan Bursa’yı değerledirdik. Cumartesi akşamına organizasyonu yaptık. Pazar sabahı yola koyulduk.

Pendikten sabah 8 feribotuna bindik. Keyifli bir yolculuğun ardında Fadıllıya ulaştık. Oraya ulaştığımız zaman hava çok güzeldi. Ekibin geri kalanını beklerken birer uçuş yaptık. Ekibin tamamlanması ile birlikte tepeye doğru hareket ettik. Kısa bir tepe değerlendirmesinin hemen arkasından uçuşlara başladık. Saat 15:00 e kadar durmadan uçtuk. Hava koşullarının öğrenci uçuşları için sertleşmesi ile yemek molası verdik. Daha önce arkadaşların keşfettiği muazzam köftecide yemeğimizi yedikten sonra uçuşlara devam ettik. Çok öğretici bir faliyet yapmanın verdiği keyif ile son uçuşumuzu tandem ile taçlandırdık. Öğrencilerimizden Mehmetin eşi ve öğrencimiz olan Serhat ile birer tandem uçma şansı yakaladık. Keyifli bir Pazar gününün ardında evlerimize gülen suratlarla döndük.