info@ikarus.com.tr
0216 970 08 86

Bursa Fadıllı Faaliyeti

İkarus Havacılık

               ‘’Life is not measured by the breaths we take but by the moments that take our bresth avay’’

                                                                                                                    Alex Hitch Hitchens (Aşk Doktoru)

 

               ‘’Hayat nefes aldığımız anların toplamından değil, nefesimizi kesen anların toplamından oluşur.’’ Geçtiğimiz Cumartesi bizim için nefesimizi kesen anlardan bir tanesiydi. Ocak ayından bu yana bekliyorduk uçuşu adeta sevgiliyi bekler gibi. O ilk karşılaşma ilk kucaklaşma gibi oldu bizim için uçmak hafta sonu.

              Uzun zamandır havaların kötü olmasından dolayı faliyet planlayamıyorduk. Sonunda sevgili ile kavuşma zamanımız  10 Mart Cumartesi gelip çatmıştı. Hafta içi sürekli havayı takip ettik ve bizim için en uygun yerin Bursa Fadıllı olduğuna karar verdik. Cuma günü aktivite planımızı yaptık. Cumartesi sabah erkenden yola koyulduk.

Ekip 3 araçla yola çıktı; ilk ekip Avrupa yakasından yola çıktı (Nedim, Turgut, Salih ve İdris), 2. Ekip Avrasya ekibiydi (Caner, Yavuz, Yılmaz ve Hakan), Üçüncü ekibimizde Anadolu yakasındandı (Alim, Hasan, Figen ve Mehmet).

               Keyifli bir Feribot yolcuğu ve ardından kara yolu ile sabah saat 10:00 civarında Fadıllı’ya ulaştık. Her şey planladığımız gibi gidiyordu. Havacılık tesisine ulaştığımız zaman tepenin sis içinde olduğunu gördük. Biraz hevesimiz kırıldı ama umudumuzu yitirmedik. Biliyorduk Ikarus’un sabırla esaretten kurtulacağını. Bir saat kadar bekledikten sonra sis rüzgarda uçuşan kuru yapraklar gibi ortadan kaybolmuştu.

               İlk olarak sevgili ekip arkadaşlarımız ile iniş alanında yer brifingimizi yaptık detaylıca izleyeceğimiz yolları, manevra ve görevleri bir bir anlattık. Ardından araçlarla tepenin yolunu tuttuk.Tepeye çıktığımızda arkadaşlarımızın heyecanı yüzlerinden okunuyordu. Kolaymı ilk irtifa uçuşu elbette heyecan olacak korku ile karışık. Fakat aldıkları eğitimin ve pilotajlarının verdiği güven ile bu da uzun sürmedi. Güzel bir brifingin ardında uçuşlara başladık. Yılmaz,Yavuz,Figen, Mehmet derken arkadaşlarımız adeta birer kartal gibi Bursa semalarını renklendirdi. Gün boyu devam ettik uçuşlarımıza. Gün sonunda rüzgarında azalmasıyla artık uçuşların bitme vakti gelmişti. Pazar günü hava maalesef uçuşa elverişli değildi. Yavaş yavaş toparlanmaya başladık fakat birşeyleri unutmuştuk yemek yemeyi Uçmak o kadar keyifliydi ki yemek yemek aklımıza bile gelmemişti. Malzemelerimizi toparladıktan hemen sonra bu güzel günü güzel bir faaliyet yemeği ile taçlandırdık. Yemeğin ardından İstanbulun yolunu tuttuk 2 saatlik dönüş yolundan sonra artık evimizdeydik.

 

  IKARUS HAVACILIK