info@ikarus.com.tr
0216 970 08 86

Alim YILDIRIM

İkarus Havacılık
1970 Yılında Mardin Kızıltepe de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbulda bitirdi. Çukurova Üniversitesinde Turizm, İstanbul Üniversitesinde Dış ticaret okudu. 1991 – 1998 Yılları arasında lüks otellerde, tatil köylerinde ve seyehat acentalarında yönetici olarak çalıştı. 1998 Yılından itibaren Ikarus Havacılık Yamaç Paraşütü Okulunda tam zamanlı baş eğitmen olarak görevine devam etmektedir. İlk kez 1987 yılında THK serbest paraşüt kursları ile aktif olarak hava sporlarına adım atmış ve 1991 yılında yamaç paraşütüne başlamıştır.

1995 Yılında Ikarus Havacılık Yamaç Paraşütü Okulunu arkadaşları ile birlikte kurmuştur ve 1998 yılından itibaren tüm zamanını Ikarus faaliyetlerine adamıştır. 1998 Yılında kısa adı USHGA olan Amerikan Yamaç Paraşütü Birliği Master Instructer statüsüne sahip Chris Santacroe tarafından kendisine eğitmen lisansı verilmiştir. Ayrıca Dünya çapında ün yapmış akrobasi pilotu Mike Küng tarafından verilen özel performans eğitimini başarı ile bitirmiştir. 1995 Yılında paramotor uçuşlarına başlamıştır.

Türkiye’nin en eski ve tecrübeli paramotor pilotlarından biridir. 2003 ve 2007 yılları arasında Ölüdenizde Ikarus ofisi açarak tandem operasyonlarını yönetmiş ve aktif tandem pilotluğu yapmıştır. Halen İstanbul merkezli Ikarus operasyonlarında motorlu ve motorsuz tandem uçuşları ve eğitimlerine devam etmektedir.

Alim Yıldırım 2008 yılında kurulan Hava Sporları Federasyonu kuruluşunda aktif rol oynamış ve daha sonra da Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. Aynı zamanda Federasyon bünyesinde Yamaç Paraşütü dalında kurulan Eğitim Kurulu ve Teknik Kurul üyeliği yapmaktadır.

Yamaç paraşütü yarışma dalları konusunda uzman olan Alim Yıldırım ulusal ve uluslar arası bir çok yarışma ve festival organizasyonu gerçekleştirmiştir. Bunlardan bazıları;

-2007 PrePWC Denizli Yarışma Direktörlüğü,

-2008 Acroattack Dünya Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası organizatörlüğü ve Yarışma Direktörlüğü,

-2010 Ölüdeniz Airfest Festivali organizatörlüğü,

-2010 Turhal XC Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması organizatörlüğü ve Yarışma Direktörlüğü,

-2011 Denizli XC Türkiye Şampiyonası organizatörlüğü.

-2012 Denizli XC Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası organizatörlüğü,