info@ikarus.com.tr
0216 970 08 86

Figen Can

İkarus Havacılık

Meltem'in estiği gökyüzünde seni bekleyen özgürlük var.
Gel gör ki sen; " ya düşersem ?" Diye sorup duruyorsun. 
Peki ‘penguen’, ya uçarsan ? 

Aylardır özellikle haftasonları kötü olmaya yeminli havaların ardından 14 Nisan Cumartesi sabahı Bursa’nın Fadıllı Köyü’ne doğru hareket ettik. Hava durumu tahminlere göre mükemmel gözüküyordu ama Fadıllı’ya varınca tepenin sisle çevrili olması biraz şevkimizi kırdı.Neyse ki köy kahvesinde 1 saatlik parawaiting ardından tepede kendini göstermeye başladı.Daha önceden uçtuğumuz bir bölge olduğu için iniş alanina ufak bir göz attıktan sonra hemen take-off’a doğru yola koyulduk.

Yer çalışması için gelen  Özgür iniş alanında çalışmasına başlarken biz de take- off brifingi aldık. Her kalkış öncesi oluşan o ufak tedirginlik telsizimde Alim  Hocamın “Figennnnnn pabucu yarım çık dışarıya oy…..” tekerlemesiyle uçup gitti :) ve  sıra sıra uçmaya başladık. O gün aramıza katılan arkadaş sayımız olağandan az olması sebebiyle sorti sayımız rekor düzeye ulaştı. Bu benim ve Yavuz için bulunmaz nimetti. (sorry guys :) ). Ben günü 5 sorti Yavuz 6 sortiyle kapatırken Yavuz’un son ucuşu yaklaşık yirmi dakikayı bulmasıyla günün şanslısı oldu.

Ertesi gün aramıza Nedim, Merve, Semra’da katıldı.Düne oranla hava biraz puslu olsada uçuşa elverişliydi.Merve ve Özgür yer çalışmalarına devam ederken diğer arkadaşlarla beraber sortilerimize sorti katmaya devam ettik.

Çok verimli bir haftasonun geçirmenin keyfiyle arabalara doluşup güzel bir yemeğin ardından İstanbul’un yolunu tuttuk.