info@ikarus.com.tr
0216 970 08 86

Tandem Yamaç Paraşütü


İkarus Havacılık

Tandem yamaç paraşütü

42 m2 büyüklüğünde olan iki kişilik yamaç paraşütü ile gerçekleştirilen uçuşlara tandem denir. Tandem uçuşlarında paraşütü bu konuda deneyimli bir pilot kullanır; diğer kişi ise yolcu pozisyonundadır. Paraşüt zemine serilmiş ve açık durumda pilot ve yolcunun arkasında yer alır. Harness adı verilen uçuş koltukları son derece modern ve güvenlidir. Yolcu uçuş sırasında pilot ile rahatlıkla sohbet edebilir veya fotoğraf çekebilir. Pilot ve yolcu birbirine özel bir sistemle bağlıdır. Pilot paraşütü çekerek uçuşa hazır kanat profilini sağlar ve bir kaç adım koşmak suretiyle uçuşa geçilir. Tandem uçacak yolcunun özel bir eğitime ihtiyacı yoktur sadece pilot tarafından verilecek kısa bir brifing ile uçuşu yapabilir. Tandem uçuş, uzun ve teknik bir eğitim süreci gerektirmediği için herkesin Yamaç Paraşütü ile uçuş keyfini tatmasına olanak vermektedir. IKARUS Havacılık yıllardır Ölüdeniz Babadağ bölgesinde ticari tandem uçuşları hizmeti vermekte, yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisi artarak devam etmektedir. Tandem uçuş son yılların en popüler alternatif turizm ve spor aktivitesi olmuştur.

Ormanlı Tandem Yamaç Paraşütü

Ormanlı Köyü İstanbul şehir merkezine 100 km veya 1,5 saat mesafe uzaklıkta Karadeniz kıyısında yer alan uzun ve geniş bir kumsala sahip şirin bir beldedir. Kumsalın arkasında denizi karşılayan ve kilometrelerce uzunlukta kum, yumuşak toprak ve yeşilliklerle kaplı yüksekliği 30-100 metre arasında değişen bir yamaç yer almaktadır. Yirmi kilometrenin üzerinde kuzeydoğulu –Poyraz- rüzgarlar yamaca dik eserek sırt boyunca dinamik rüzgar kaldırıcıları oluşturarak pilotlara saatlerce sürebilen keyifli ve stabil uçuşlar sunar. İstanbullu yamaç paraşütü pilotları tarafından 1998 yılında keşfedilen Ormanlı uçuş bölgesi bu tarihten itibaren son derece popüler bir uçuş bölgesi olmuştur. Bu popülerliğin başlıca sebepleri ; uçuşlar 30-150 metre gibi alçak irtifada yapıldığı için pilot veya yolcunun uçma duygusunu son derece net hissetmesi ve oluşan dinamik rüzgar kaldırıcıları sayesinde kalkış noktasının aynı zamanda gayet rahat bir iniş alanı olmasındandır. Dolayısıyla yeni bir uçuş için yeniden transfer gerektirmemektedir.

Serdivan Tandem Yamaç Paraşütü

Serdivan İlçesi İstanbul şehir merkezine 148 km mesafe uzaklıkta Adapazarı merkezde yer alan bir uçuş noktasıdır. Tepenin yüksekliği 250 mt.dir. Kalkış noktasından termikler ile yükselip 600 metreye, bazen 1000 metreye kadar yükselmek mümkündür. Pisti doğal çimdir. Aynı anda 30 paraşüt serilebilmektedir. Bu bölgede hakim rüzgar kuzey, kuzeybatı ve kuzey doğu yönlüdür. Rüzgar bu yönlerden estiği koşullarda tandem uçuşlarımızı bu bölgeden yapmaktayız. Bu bölgede 20 ila 30 dakikalık uçuşlar gerçekleştiriyoruz. İnişlerimiz kalkış yapılan tepeye ya da Valilik tarafından tarafımıza iniş için tahsis edilmiş alana gerçekleştirilir.
Tandem Bilgilendirme
Güncel kayıtlarınızı Tandem adayları arasına dahil ederiz. Çarşamba günleri, hava koşulları ile ilgili tahminler alındıktan sonra , Perşembe günü tandem adaylarımızı e-mail ile bilgilendiririz. ( Kayıt sırasında telefon ile bilgilendirilmek istediğinizi belirtirseniz sizleri telefon vasıtasıyla da bilgilendirebiliriz.)
Tandem Rezervasyon
Dileyen katılımcılarımız mail yolu ile veya ofisimizi arayarak rezervasyon yaptırabilirler. Katılmak istenilen gün bize bildirilir ve böylece sizin ön rezervasyonunuz gerçekleşmiş olur. Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için ücretin yarısını banka havalesi ile veya kredi kartından mail-order ile yapmanız gerekmektedir.
Tandem Operasyon
Uçuş gününden bir önceki gün operasyon birimimiz sizi arayarak bölgeye nasıl ulaşım sağlayacağınız hakkında bilgi alırlar. Eğer IKARUS servis aracı ile bölgeye gelecekseniz servis hareket saatinde IKARUS ofis veya Taksim AKM önünde sizinle buluşuruz. Kendi imkanlarınız ile bölgeye gelecekseniz bölgenin tarifini veya koordinatlarını size iletiriz. Bölgede olmanız gereken saat o günkü hava koşullarına ve uçuş sıranıza göre operasyon bölümümüz tarafından size söylenecektir. Yanınızda getirmeniz gerekenler, trekking sırasında rahat kullanabileceğiniz bir kıyafet ve ayakkabı olmalıdır.
Fiyat
Tandem Uçuş ücretleri 150 TL'dir.